Małe mieszkanie – urządzanie – gdzie umieścić np. pralkę?

fcdsh jhgfs

Czas przestać narzekać na małą przestrzeń życiową, bo przy rozsądnym podejściu wszystko, czego potrzebujesz, można rozmieścić na skromnych metrach kwadratowych. Szczególne trudności często pojawiają się podczas umieszczania pralki. Wielu w zasadzie nie chce stawiać jej w kuchni, narzekając na niechciany hałas podczas obiadu i inne niedogodności. Inni chętnie znosiliby wszystkie te wady, ale maszyna nie pasuje do kuchni.

Przeglądając różne opcje, wielu dochodzi do wniosku, że najlepszym miejscem na pralkę jest łazienka, bez względu na to, jak kompaktowa może być.. Ale nawet na tym etapie trudności czekają na wielu, więc postanowiliśmy zastanowić się, gdzie lepiej umieścić pralkę w małej łazience, aby uzyskać najbardziej funkcjonalne pomieszczenie, w którym byłoby jeszcze miejsce na swobodne poruszanie się.

NR 1. UMIESZCZENIE POD BLATEM
To klasyczna opcja stosowana w łazienkach o dowolnej wielkości. Umieszczając pralkę pod blatem , uzyskujemy jednocześnie wiele korzyści . Po pierwsze, nie trzeba będzie kombinować z podsumowaniem komunikacji. Po drugie, wszystko będzie wyglądało harmonijnie i całościowo. Po trzecie, miejsce pod zlewem lub blatem często pozostaje niewykorzystane, a tym samym zostanie z wielką korzyścią wykorzystane.

Jeśli powierzchnia łazienki jest bardzo mała, lepiej wybrać kompaktową pralkę o głębokości około 45 cm . Jego pojemność jest niewielka, trzeba będzie go prać w kilku przejściach – nie jest to zbyt wygodne, ale jeśli mieszkanie jest skromnych rozmiarów, a mycie ręczne nie jest uwzględnione w twoich planach, to będziesz musiał iść na kompromisy. Trudniej będzie umieścić pralkę o standardowych rozmiarach, ale nie oznacza to, że w zasadzie nie można tego zrobić – po prostu musisz iść na sztuczki.

Pomimo tego, że wszyscy dobrze wiemy, co to jest, instalując pralkę pod blatem lub pod zlewem , jest na to kilka sposobów, niektóre z nich są dość standardowe, inne należą do kategoria tajemnic projektowych:

pralka pod zlewem. Jednocześnie ta ostatnia nie opiera się na nodze i nie ma stolika nocnego, ale jednocześnie jest wyposażona w odpływ z boku, a nie w dół. Kolano odpływowe nie powinno stanowić przeszkody. Najsłodsza rzecz będzie wyglądać jak maszyna o tej samej szerokości i głębokości co zlew. Standardowa wysokość maszyn z poziomym załadunkiem prania pozwala na zamontowanie umywalki na wygodnej wysokości, więc nie powinno to być problemem. W takim przypadku możliwe jest uzyskanie znacznych oszczędności miejsca, więc jest to opcja do najmniejszych łazienek, podobnie jak z roletami do łazienki. Jeśli zostanie wybrana ta metoda umieszczania pralki, należy szczególnie dokładnie rozważyć schemat podłączenia wody, kanalizacji i energii elektrycznej.

Wiele osób woli wbudować umywalkę lub postawić ją na blacie, którego rozmiar przekracza sam zlew. Przestrzeń przy umywalce służy do umieszczania artykułów higienicznych i wystroju. Pod blatem z reguły ukryte są półki i szafki nocne. Część przestrzeni można poświęcić na pralkę. Okaże się piękny, wygodny i funkcjonalny. Przykryj pralkę drzwiami lub nie, zdecyduj sam. W pierwszym przypadku uzyskujemy bardziej harmonijny wygląd.

Wiele osób woli postawić maszynę pod blatem, ale nie bezpośrednio pod zlewem

Miejsce bezpośrednio pod umywalką można pozostawić wolne, aby nie bić kolan. Jednak i w tym przypadku dopuszczalne jest zorganizowanie małej wysuwanej półki pod blatem wielopoziomowym. Nie zawsze wygodnie jest wykonać blat o wysokości pralki. Dotyczy to szczególnie osób niskiego wzrostu. W tym przypadku nie ma potrzeby poświęceń – wystarczy, że część blatu nad maszyną do pisania będzie nieco wyższa. Powstałą przestrzeń można wykorzystać do umieszczania rzeczy.

Ktoś może napotkać dokładnie odwrotny problem, gdy maszyna nie osiągnie poziomu blatu. Łatwo byłoby przymknąć oko na ten niuans, ale jeśli jesteś właścicielem małej łazienki, nie chcesz po prostu przegapić okazji do zorganizowania dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Projektanci zalecają umieszczenie maszyny w małej szufladzie, a co w niej przechowywać, zrozumiesz to bez nas;

Pralka pod blatem o nieregularnym kształcie

To chyba jedno z najbardziej pomysłowych rozwiązań do małej łazienki. Jednocześnie ta metoda pozwala na pokazanie wyobraźni i uwzględnienie konfiguracji Twojej łazienki. Istotą pomysłu jest nierównomierność blatu na całej szerokości. W miejscu nad maszyną do pisania może być szeroka, a następnie stopniowo zwężana (widać to wyraźnie na zdjęciu). Dlaczego to rozwiązanie jest interesujące? Fakt, że udaje im się jak najbardziej harmonijnie dopasować pralkę (jest całkowicie schowana za blatem) i jednocześnie zwężając blat, zyskują więcej miejsca na swobodne poruszanie się, aby nikt nie uderzał w narożniki przy próbie obracać się w łazience o skromnych rozmiarach.

Małe mieszkanie – urządzanie – gdzie umieścić np. pralkę?
Przewiń na górę